Jelenlegi hely

Nyuszink elvesztése

Fórum: 

Tisztelt Doktornő!

Ma hajnalban elvesztettük közel hathónapos törpenyulankat. Tegnap kora délután még virgonc volt, evett, ivott, székletet is ürített. Az esti tápadáskor (reggel este adtunk neki nyúltápot, ezenkívül széna és víz állt folyamatosan a rendelkezésére) kisfiam már észrevette, hogy nem ugrik a szokásos lelkesedéssel a vacsorája láttán és nem is eszik. Én tegnap este későn, csak 22.30 felé értem haza, amikor már a nyuszi első két lába lebénult és a fejét is mereven tartotta. Próbáltuk mozgatni, dörzsölgetni, a végtagjait, mert a testhőmérsékletét is hűvösnek éreztük. Ekkor még ugrált egy kicsit, úgy tűnt, hogy talán kicsit magához tért. Hasa nem volt puffadt, inkább csak azt észleltük, hogy a nyuszink már nem ura a testének. Próbáltam fecskendőből itatni, de a száját sem tudta mozgatni, a fejét továbbra is mereven tartotta, az első két lába már nem tartotta meg és a nyuszink ettől kezdve már csak feküdt, a simogatásra nem reagált, és néhány óra múlva elpusztult, sajnos nem érte meg a reggelt, hogy orvoshoz vihessük.

Tisztelettel

Zsuzsa

Kedves Zsuzsa!

Biztosabbat sajnos csak boncolással lehetne mondani, de én úgy gondolom, hogy egy nagyon rapid módon lezajlott encephalitozoonózis, vagy bélgyulladás lehetett a háttérben.

Részvéttel: Dr. Farkas Patrícia