Jelenlegi hely

Sokat iszik a nyuszi

Timi21 képe
Fórum: 

Kedves Doktornő!

Egy 6 éves kosorrú lány törpenyuszi gazdája vagyok,akinek az utolsó 4 hétben nagyon megváltoztak az evési és ivási szokásai,ugyanis hihetetlen nagy étvágya lett,és "saját magához képest" nagyon sok vizet iszik - eddig este friss víz adásakor még félig volt az itató, most meg fontolora kell vennem még egy itató felszerelését,mert már délutánra üres az itató,eddig a legmelegebb nyári honapokban nem ivott ennyit...Semmi nem változott,a szobahömérséklet konstans, enni ugyanazt a tápot kapja (mi Szlovákiában élünk,itt a Cuni Nature Re-balance,idös nyuszkoknak valo tápot tudom neki beszerezni)+mindig friss széna... annyi történt,hogy 4-5 hete egyszer arra értünk haza,hogy a nyuszi nagyon sötét,véresnek tünö vizelet mellett-a parkettán-(különben mindig a wc-be intézi a dolgát)kedvetlenül kuporgott,nem akart enni és széklete sem volt,ez aztán akkor pár órán belül "átment" rajta,sajnos vizelet mintát nem tudtunk vinni az állatorvoshoz,a röntgen nem mutatott semmit,ami rosszra utalhatott volna...Tudom,hogy így nagyon nehéz diagnózist mondani,de mire utalhatnak ezek a jelek...Lehet ez a sok ivás,annak a jele,hogy lázas? amikor megnyalja a kezem,néha forronak érzem a nyelvecskéjét-különben eleven nyuszko...összefügghet a véres a vizelettel-talán vese-elégtelenség? ...vagy talán már az öregség jele? Köszönöm szépen a válaszát!
Baráth Timi

Kedves Timi!

A másik kérdéséhez írtam a választ!

Üdvözlettel: Dr. Farkas Patrícia