Jelenlegi hely

5 éves mini Yorkshire

Fórum: 

Kedves Tanàcsadó!
Van egy kb. 5 éves mini yorkshire terrier kiskutyànk. Ismerőstől "örököltük" külföldi munkavállalás miatt. Sajnos se törzs könyv, se oltási kis könyv. Fogalmam sincs mikor volt a kiskutya utoljára beoltva. Sajnos sem az anyagi-, sem az időbeli helyzetem nem tette lehetővé, hogy elvigyem àllatorvoshoz. Pont ezen indokok miatt nem szerettem volna àtvàllalni a gazdisàgot, de két gyermekem ellenàllhatatlan kérésére beadtam mégis a derekam. Természetesen ígéretükhöz hűen, becsülettel gondjàt viselik a kis kamaszok. Sétàltatjàk, àpoljàk, etetik és minden hasznos kis jócselekedetet megtesznek, hogy jól érezze magát a "kis csalàdtagunk". Két napja viszont aggasztó lett a kiskutya àllapota! Olyan köhögést produkàl, mintha szőrcsomó akadt volna meg a torkån és azt próbàlnà felköhögni. Mély, szàraz-érzetű kràkogàshoz tudnàm hasonlítani. Még nem volt idő megfigyelni, de eddig pusztàn nyugalmi àllapotban, az àgyon fekve is produkàlta ezt a jelenséget, ami sokszor öklendezéssel is pàrosul. Kèrném szépen,hogy a leírtak alapjàn segítsen és próbàljon némi jó tanàccsal ellàtni, mert sajnos anyagilag sem tehetem meg azt, hogy orvostól orvosig hordjam a kiskutyàt temérdek anyagi vonzattal és pontatlan diagnózisok tömkelegével. Természetesen ezt nem minősítés ként, pusztàn költségkímélőbb szempontként írtam.
Előre is megköszönve vàlaszàt:
Tisztelettel: Zs. Györgyné (Macus76)

Kedves Macus76!

A leírtak alapján leginkább kennel köhögésre, vagy szívelégtelenségre gyanakodnék, de nyilván szükséges a betegvizsgálat. Előre szólok, hogyha eddig a chip behelyezés is elmaradt, akkor azt kötelezően el fogja végezni állatorvosuk, mivel ennek hiányában elviekben nem is kezelheti az ebet.
Ha kennel köhögésről van szó, akkor orvosuk kiír majd egy antibiotikum kúrát, esetleg immunerősítőt.
Ha szívelégtelenség akkor a kutyusnak be kell állítani a gyógyszereit és azt élete végéig szednie is kell.

Üdvözlettel: Dr. Farkas Patrícia