Jelenlegi hely

Koca

Janos Krisztian képe
Fórum: 

Tisztelt doktornő!

A kismalac ugytünik jobban van, az állatorvos antibiotikumot ad be neki, ö állandoan benn van a melegen, ezenkivűl van még 3 kismalac a disznó ólban, de sajnos a mult napokban a kocával kapcsolatban merült fel gond, egy reggel, beadtunk eledelt az ólba a kocának, de nem kelt fel hogy egyen es még most sem eszik. Az állatorvos antibiotikumot adott be neki, rá egy pár órával benéztem az ólba, hogy lássam hogy fekszenek, és észrevettem, hogy a koca hányt. Nem tudom mi lehet a baja és attól félek, hogy elveszíti a tejét, a malacok pedig éhezni fognak. Nem gondolom, hogy megfázott volna, mert az egész telet átvészelte és nem volt semmi baja és télen ráadásul soványabb is volt. Talán túl sokat evett egyszerre és elrontotta a gyomrát? Gondolkodtam azon is, hogy vajon ha tényleg a gyomrával van baj, az antibiotikum használ-e neki?

Válaszát előre is köszönöm!

Kedves Krisztián!

Természetesen előfordulhat, hogy gyomorrontása van a kocának. Ez 1-2 nap alatt magától is helyreáll és ha újra kezd enni akkor a teje is visszaáll. Persze addig a kismalacokat is érdemes megtáplálni egy kis tápszerrel. Ha persze a koca tovább hányna, akkor ismét ki kell hívni az állatorvosukat aki adhat hányás csillapítót is.

Üdvözlettel: Dr. Farkas Patrícia