Jelenlegi hely

Levert, étvágytalan és nyüszöröh a hörim mit csinàljak vele hogy jobban legyen?

Fórum: 

Az egyik hörcsögöm ma reggel óta rosszul van.Reggel furcsán feküdt,a fülei fölfele álltak mint,amikor figyel valamire. Külön tettem a többi hörcsög mellől(eleve külön ketrecben vannak de arrébb tettem hogy nyugalomban legyen) a hátát púposan tartotta,a heréi kicsit nagyok voltak furcsán nyüszitett,gyorsan vette a levegőt,kicsit csattogtatta a fogait, nagyon rosszkedvü volt.Helyezkedett láthatóan nem tudott rendesen a hasàra feküdni.Enni inni nem akart.Adtam neki pipettával vizet és pürésitettem neki almàt. Most màr valamivel jobban van . Nem nyüszít láthatóan rendesen fekszik,a levegőt normálisan veszi, élénkebben reagàl ha hozzá nyúlok. Viszont enni inni tovàbbra sem akar, nagyon levert , merevem fekszik nyitott szemmel ,fülei most is fölfele állnak. A höri most 1 éves és 2hónapos. Én sajnos megfáztam 2 napja. Lehetséges hogy a höri elkapta ? Elöre is köszönöm válaszát.

Kedves Andrea!

A höri nem kapta el az ön megfázását. Feltehetően emésztőszervi betegsége van. Puffadás, bélgyulladás. Azt javaslom, hogy minél hamarabb vigye el állatorvoshoz. Én egy röntgen felvételt is csinálnék, hogy a diagnózis biztos legyen. Szükség lehet a kezelésre antibiotikumra, probiotikumra és széntablettára is.

Üdvözlettel: Dr. Farkas Patrícia