Jelenlegi hely

agyvérzés?

Fórum: 

Tisztelt Doktornő!

Nyuszikám 9 hónapos,fiú,törpenyuszi keverék volt, aki sajnos Mikuláskor du. 3 órakor meghalt.
Előtte anyukám adott neki friss langyos vizet, nyúltápot, és lucernát.
Ekkor még semmi baja nem volt, jött ment a ketrecében.Mikor én kimentem hozzá fél 3 -kor hogy kitegyem a kertbe futkosni, amit általában minden nap előtte megtettünk, már el volt nyúlva, gyorsan kivettem de nem bírta tartani a lábait, fejét sem.Bevittük a házba de nem lett jobban,mintha elkezdett volna csuklani , ekkor apukámmal elvittük az állatorvoshoz, de mire odaértünk a háza / és amúgy sem volt otthon/elé a nyuszim orrából egy véres kis levegőbuborék jött ki és több levegőt nem vett szegénykém.Utána egy kis vér jött még ki az orrából és a szájából.Mindenki magát marcangolja , hogy mit csináltunk rosszul.A lucernából evett, mert a fele hiányzott, hasmenést nem tapasztaltunk, és semmi más betegséget.Egy kicsit mintha most 2 hónapja hízott volna ,mert most adtunk neki árpa magot is.Ha tudna választ adni mi történhetett az nagyon jó lenne.Előre is köszönjük,és előre is Boldog Karácsonyt.

Farkas Odett

Kedves Odett!

Biztosat sajnos csak boncolással lehetett volna mondani. Én a lucernára gyanakodnék, főleg ha friss volt. Ez felfúvódáshoz, az pedig igen komoly fájdalomhoz vezethet, illetve a keringési rendszer összeomlásához és halálhoz. Esetleg lehet még mérgezéses tünet, például a növényvédő szertől.
Nagyon sajnálom, ami történt.

Részvéttel: Dr. Farkas Patrícia